Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека - 2017»

Номінація «Читання і діти:

діапазон бібліотечних ідей і можливостей»

Досвід роботи Ползюкової М.М. «Сервіс у бібліотеці ліцею: працюємо для читача»

ПЕРЕГЛЯД

 

 

Івашкевич М. Бібліотечний фонд і бібліографічна робота в школі / М.Івашкевич // ШБІЦ. Бібліотечна робота.  – 2014. - №10. – С.11. 

У рекомендації коротко описуються основні кроки з налагодження облікової роботи, облаштування бібліотечного фонду, створення бібліографічного опису, класифікації документів, побудови довідково-пошукового апарату (каталогів, картотек), організації доступу до фонду. ПРАКТИЧНА РЕКОМЕНДАЦІЯ
 



На замітку методисту: інформдайджест / укл. Тарадименко І.І.; Херсонська обл. б-ка для юнацтва ім. Б.Лавреньова. - Херсон : [Б.в.], 2011. - Вип.6. - с.
Черговий випуск інформдайджесту “На замітку методисту” пропонує вашій увазі матеріали на допомогу діяльності бібліотек щодо освітнього процесу молоді. Корисними будуть також рекомендації щодо форм підвищення професійного рівня бібліотечних фахівців та інноваційних форм роботи з молоддю. 
Інформдайджест адресований бібліотечним фахівцям та всім, кого хвилюють питання забезпечення рівного доступу молоді до якісної освіти за допомогою ресурсів бібліотек. ПЕРЕГЛЯД


Ползюкова М.М. Інтерактивні методи роботи бібліотеки по забезпеченню інформаційних потреб читачів. – Кам’янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, 2014. – 66 с.

Рекомендовано науково-методичною радою Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою  (протокол №3 від 13.01. 2014 )

 

Як створити бібліотечно-інформаційний центр, який відповідав би вимогам якісно нових підходів до організації навчально-виховного процесу? Як отримати максимально ефективний результат формування професійного читача, який здатен використовувати отриману інформацію, мислити творчо, вміти застосовувати набуті знання в житті?

Посібник, який ви тримаєте в руках, ознайомить з інтерактивними методами роботи бібліотеки ліцею по забезпечення інформаційних потреб читачів. Він містить інформацію щодо організації, пріоритетних напрямів функціонування бібліотеки навчального закладу,  формування культури читання. Автор  ділиться своїм досвідом дослідження читацьких інтересів, шукає шляхи розв’язання проблеми кризи дитячого читання, подає оригінальні розробки позакласних заходів з використанням ІКТ, спрямованих на інтелектуальний розвиток старшокласників.

Для бібліотекарів, вихователів, педагогів-організаторів, заступників директорів із виховної роботи.

м. Кам’янець-Подільський, 2014.

 ПЕРЕГЛЯД 

Організаційно-методичне забезпечення  розвитку професійної компетентності шкільного бібліотекаря/ О.Данилюк. – Ківерці: районний методичний кабінет відділу освіти Ківерцівської РДА, 2012 – 40 с.     

 

        Мета даної розробки – надати практичну допомого у підготовці та проведенні семінарів з шкільними бібліотекарями. Методичка містить розробки семінарських занять, які спрямовані на розвиток ключових компетентностей, підвищення кваліфікації, професійної майстерності, розвитку творчого потенціалу кожного бібліотекаря галузі освіти.

       У матеріалах представлені розробки занять, які складаються з обговорення теоретичної частини питання та практичних завдань. Також запропоновано різні форми проведення семінарів, які побудовані на основі активних та інтерактивних технологій,  використання ІКТ.

 Матеріали носять рекомендаційний характер, адресовані методистам з бібліотечних фондів,  працівникам шкільних бібліотек, а також всім, хто прагне професійного і особистісного самовдосконалення.

 

Автор-упорядник:

О.М. Данилюк,методист районного методичного кабінету відділу освіти Ківерцівської районної державної адміністрації.

 

Затверджено методичною радою районного методичного кабінету (протокол №2 від 05.03.2012 року)

 

Download
О.Данилюк. Розвиток компетентності шкіль
Microsoft Word Document 7.9 MB