Правила користування

 

1.                     Для запису до бібліотеки ліцеїсти повинні представити посвідчення ліцеїста, що засвідчує їх особу і приналежність до КПЛ з ПВФП.

2. При записі до бібліотеки користувачі ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати й дають відомості для заповнення читацького формуляра.

3. Користувачі зобов’язані дотримуватись правил користування бібліотекою, дбайливо ставитись до отриманих документів, повертати їх у встановлені терміни.

4. Під час отримання документів із бібліотечних фондів користувач повинен уважно їх переглянути і у випадку виявлення будь-яких дефектів довести до відома про це працівнику бібліотеки, який зобов’язаний зробити на документі відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у книгах дефекти несе користувач.

Користувач бібліотеки розписується у читацькому формулярі за кожний примірник отриманого на абонемент документа. Під час повернення документа підпис користувача скасовується підписом працівника бібліотеки.

5. Користувач бібліотеки, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, зобов’язаний замінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати збитки в 3-кратному розмірі реальної вартості документа. Розмір відшкодування визначається бібліотекою в залежності від цінності видання. Грошові кошти за втрачені або пошкоджені документи із бібліотечного фонду здаються особою, що нанесла шкоду, у фінансовий орган і зараховуються до статей кошторису доходів та витрат, за рахунок яких проводиться поповнення бібліотечного фонду та бібліотечної техніки.

6. За втрату або пошкодження документу з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки або навчальний заклад, під наглядом яких він перебуває.

7. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою, і несе  адміністративну або іншу відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

8. Користувачі бібліотеки, які відбувають, зобов’язані повернути всі бібліотечні документи і отримати відповідну довідку про розрахунок з бібліотекою ліцею.

9. Ліцеїсти мають право:

- на консультаційну допомогу в процесі пошуку та вибору джерел інформації;

- отримувати інформацію про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат:

- брати у тимчасове користування документи із фонду бібліотеки;

- брати участь у всіх заходах, що проводить бібліотека;

- входити до складу бібліотечної ради;

- висловлювати свою думку про діяльність бібліотеки і її працівників;

- вносити пропозиції щодо покращення роботи бібліотеки, вдосконалення її структури.

10. Читач має право на комфортні умови користування бібліотечною книгою та отримання інформації.

11. Ліцеїст зобов’язаний:

-  дбайливо ставитись до документів з фонду бібліотеки: не робити в них позначок, не виривати і не згинати сторінки, не виносити з приміщення Бібліотеки ( відділу ) документи, якщо вони не записані у читацький формуляр, повертати їх у визначені строки;

- розписатися за кожний отриманий документ в читацькому формулярі;

- дбайливо ставитися до майна бібліотеки;

- не порушувати розстановку фонду у відділах з відкритим доступом до нього;

- не вносити в приміщення бібліотеки, без відповідного дозволу, книги та інші документи, які їй не належать;

- залишати верхній одяг, сумки, портфелі, пакети у розташуванні роти;

- ввічливо спілкуватися з персоналом бібліотеки та її відвідувачами, не чинити дій, що можуть зашкодити роботі бібліотекаря та користувачів бібліотеки;

- отримати дозвіл на користування комп’ютерною технікою, мережею Інтернет, на аудіо-, відеозапис або фотографування у приміщенні бібліотеки;

- дотримуватися тиші і виконувати правила поведінки в приміщенні бібліотеки;

- особи в неохайному вигляді до бібліотеки не допускаються.

12. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 15 днів. Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальному залі, не обмежується. Кожна бібліотека самостійно визначає види й типи документів, що видаються лише в читальному залі.

13. Рідкісні і цінні книги, альбоми, атласи, довідкові видання в одному примірнику видаються тільки для користування в читальному залі.